Europska Liga Play-off KAA Gent 2 – 1 HNK Rijeka – kontre nisu bile dovoljne

MOMČADI:

GENT: Kaminski – Asare, Ngadjui, Plastun, Lustig – Odjidja-Ofoe, Owusu, Dejaegere – David – Jaremčuk, Depoitre.

RIJEKA: Prskalo – Raspopović, Punčec, Župarić, Kvržić – Lepinjica – Lončar, Halilović, Capan, Acosty – Čolak.

Rijeka je povela u 40′ minute iz ničega. Nakon brze polukontre Čolak je ubacio jednu loptu pred vrata, Odjidja je loše odbio, točno na nogu Tiboru Haliloviću koji je s 15-ak metara fantastično zakucao u suprotni kut.

U drugom poluvremenu pristisak domaćih je porastao. Gent niže korner za kornerom. Da bi u 57′ Rijeka je primila gol! Jaremčuk je pobjegao Capanu, prošao po lijevoj strani i dao nisku loptu za Depoitrea koji je s pet metara matirao Prskala.
U 71′ nažalost, novi gol za Gent! Opet je zabio Depoitre. Lustig je ubacio, Župarić je bio u skoku, ali se okliznuo pa je napadač Genta ostao sam i glavom pogodio za preokret.

Gent je do sada najteži protivnik s kojim su se Bišćanovi momci susreli. Ovaj put su bili bolji!

Hoće li Rijeka uspjeti nadoknaditi gol prednost u drugoj utakmici? Za prolaz u grupnu fazu Europske lige potreban im je minimalni rezultat 1:0 na domaćem terenu.

Dali je Bišćan pogriješio u taktici – temeljeći igru samo na pokušaju kontre (Riječani su imali svega 4 udaraca prema vratima – 1 u okvir)?