in

Liga Prvaka play-off: Dinamo Zagreb 2-0 Rosenborg

Hrvatski prvak Dinamo Zagreb je jednom nogom u ovosezonskoj Ligi prvaka UEFA-e nakon pobjede 2:0 nad norveškim klubom Rosenborg-om u prvoj utakmici doigravanja u Zagrebu.

Publika na popunjenom Maksimirski stadion je trebala čekati samo 8 minuta da Dinamo preuzme vodstvo pogotkom  hrvatskog internacionalca Brune Petkovića za 1-0.
Španjolski reprezentativac Dani Olmo nekoliko minuta kasnije pogodio je vratnicu.
Dinamo je imao sjajnu priliku udvostručiti svoje vodstvo u 25. minuti kada je Nikola Moro sjajno ubacio loptu u okvir, ali kapetan Arijan Ademi, koji je bio slobodan unutar kaznenog prostora, nije uspio dotaknuti loptu da ju skrene u okvir gola
Dinamo je poveo sa 2-0 u 28. minuti kada je novi hrvatski internacionalac Mislav Oršić mirno završio akciju na asistenciju vratara Livakovića nakon što je ostao jedan na jedan s vratarom Rosenborga. U 35. minuti Moro je zamalo postigao treći gol, ali je pogodio prečku.

Rosenborg je u drugom poluvremenu izgledao daleko opasnije i zamalo zabio gol u 57. minuti kada je Akintola pogodio prečku. Trenutak kasnije Dinamo je zamalo stigao do trećeg gola kada je branič Rosenborga Ludemo umalo ubacio loptu u vlastitu mrežu.

Meč će ostati upamćen kao prvi meč u Hrvatskoj koji je odigran korištenjem dostupne VAR tehnologije, iako tijekom utakmice nije korišten – a možda je mogao nakon ruke Reginiussena u šesnaestercu. Talijanski sudac Daniele Orsato ostao je nijem, a nije dobio ni dojavu iz VAR sobe.

Uzvratni meč igrat će se sljedećeg utorka u Norveškoj.